Олександр Сугоняко

О.Сугоняко: Треба навчитися мудро жити в поруйнованому нами довкіллі, дати йому можливість відновитися

На прохання редакції журналу «Бізнес», до його ювілейного двохтисячного номера, заслужений економіст України Олександр Сугоняко надав оптимістичний опис українського майбутнього та бачення можливих шляхів виведення національної економіки з кризи.

Антигречка. Як не наступити на старі граблі

Українці живуть чи не найгірше від усіх у Європі. Чим же вони в рази гірші за поляків, литовців, чехів, угорців, чи німців?

Українська криза вчора, сьогодні, завтра

Українська криза вчора, сьогодні, завтра

Національне господарство України, після отримання країною незалежності, успадкувало з радянської економіки фундаментальні диспропорції і протиріччя.

«Старі бурдюки» влади.

Полюсом горя і згуби для України є діюча владна система, яка продукує людське лихо. Її радянська форма мала своїм завданням довести український народ до безпам'яті і тримати його підкореним чужій волі. Її інструментарій включав також терор і геноцид. Між підданими й очільниками системи – ієрархічний мур, ще й з ровом, заповненим страховищами.

Ідея–вимога. «Молоде вино», або що і як має бути в Україні.

Владні інституції є суспільним інструментом досягнення суспільної ж мети. Якщо вона не прояснена, не усвідомлена провідною, творчою верствою суспільства, то влада і суспільство не отримують від неї належного цілеспрямування, відсутність якого збиває моральні орієнтири. Чиновництво, не знаючи, що робити, починає працювати не для народу, а на себе і, як наслідок - на руїну держави.

Господарство міри - мудрості

Проявлені духовні орієнтири України задають спрямування господарюванню в країні, спонукають обмежуватися необхідним в матеріальному житті, морально ставитися до довкілля, як Божого творіння, і відкидати зиск, як призначення господарської діяльності. Ці спонуки існують стільки, скільки існує людство, проте далеко не завжди люди ними керувалися у своєму повсякденному житті. Проте в наш час до цих постійних імпульсів Неба додаються спонукання людського розуму, якщо він чесно досліджує світові економічні та екологічні процеси і …стогін Землі.

Суб’єктність України

Машинерія, створена розумом людини, перетворює стосунки між людьми з особистісних у деперсоналізовані, у зовнішні, об'єктивні події і маніпулює ними. Тепер вже розум став слугою машини, яка стала богом, а люди втратили суб'єктність, вони служать машині і моделюють себе за її образом і подобою. В цьому наукоподібному світі фактів немає місця Богу, людській душі, меті і смислу.

«Нові бурдюки»

Так навернення до Бога, господарство міри-мудрості, її суб‘єктність проясняють духовний і господарський шлях України, її призначення у світі, її національну ідею. Прояснення путі потребує, для управління успішним суспільним рухом по ній, створення нового суспільного інструмента влади, потребує «нових бурдюків», в які буде заливатися це «нове вино».

1 2 3 4

Мій Facebook


Останні новини

Книги О.Сугоняка