Главная > Статті > Про "Звернення" Ініціативної групи «Першого грудня» від 20.02.2017 р.

Про "Звернення" Ініціативної групи «Першого грудня» від 20.02.2017 р.


23.02.2017

«Не даймо сліпій ненависті запанувати над нами» (тут і далі цитати зі згаданого Звернення)

Головною метою агресора – Російської Федерації щодо України є  знищення її, як незалежної держави. А його зусилля, направлені на те, «щоб облудним стало і наше слово», щоб «зробити нас такими, як він», щоб  «сповнились ненавистю й ми», – є засобами досягнення його головної мети, які автори Звернення чомусь називають головною метою агресора. Він прагне витягти нас на поле зла, брехні, де він, як син батька облуди, вельми успішний. Нам, українцям, належить триматися поля правди, Божої правди, яка тільки і здатна визволити нас з ворожих кайданів. Пам’ятаєте, правда у Тараса Шевченка є своєрідним щепленням проти не-Божого, не-українського.

Називати засіб метою є помилкою стратегічного характеру, яка  дезорієнтує читача, що не могло бути вашою ціллю.

Небезпека для України, як незалежної держави, крім Путіна йде ще з двох джерел про які ви не пишете. Це від міжнародних фінансових організацій на вимогу яких владою:

- поруйнована грошово-кредитна система, що підкосило економіку країни;

- в рази підняті ціни на ЖКГ. Тепер влада, на їх же вимогу клопочеться перед КСУ (який сприяв узурпації влади Януковича) про продаж української землі в умовах переддефолтного стану держави і катастрофічно низької довіри людей до влади. Цей удар по матеріальному стану українців ви не можете не бачити.

І це від вищих чиновників у владі, які є носіями облуди, слово яких – полова. Вже тільки цим вони допомагають зовнішнім ворогам, бо діють на путінському полі брехні, затягуючи на нього всю країну. Вашу поблажливість до публічного нехтування владоможцями принципами моралі, їхнім низьким рейтингом, що є сам по собі загрозою національній безпеці, можна пояснити хіба що тим, що вам хтось написав цей текст, ви його виправили, але редактор не врахував ваші правки.

«В тумані духовних низин»

Ви почули в народних грудях «хворобливі хрипи», а інші чують стукіт чесного серця, що прагне правди і справедливості. Ви узагальнюєте, що «люди щораз легше впадають у злість», що «людина деградує», а інші бачать просвітлені очі людей, які стояли на Першому і Другому Майдані, бачать жертовність заради ближнього і своєї країни. Ви бачите, що «суспільство стає глухим до людського болю», а інші бачать милосердя волонтерів на передовій і в госпіталях… Ви бачите «здійснені останнім часом реформи» керівництвом країни, а інші бачать цілеспрямовану руйнацію суспільно-державних інституцій, фінансів, галузей економіки і територій… Хіба вигнання владою тільки за минулий рік мільйона українців у Польщу на заробітки не є злочином проти цих людей, проти їхніх сімей, проти нашої Батьківщини? Хіба руйнація їхніх робочих місць, бізнесів, пограбування їхніх коштів не є «загрозою безпеці країни»? Є два моральні полюси нашого суспільства. Є правда і облуда. Є доброчинність і злочинність. Ворог намагається стерти між ними межу. Напустити туману. Коли люди і суспільство не здатні вирізнити моральні полюси, коли полюс правди не світить, тоді вони блукають в «тумані духовних низин». Два етичні закони дійшли до нас з давнини: перший – бійся будь-якої неправди, і, другий, – не бійся будь-якої правди. Вони допомагають піднятися з духовних низин.

«Відповідальність держави та суспільства»

Основним засобом наших вороженьок у війні з справжньою Україною є облуда, неправда і підміна понять, щоб не дати можливість  українцям адекватно оцінювати життя та орієнтувати себе в ньому. Наприклад, чуємо АТО – замість війна; депутат – замість е-декларант; правоохоронні органи – замість лівоохоронні органи; влада– замість псевдовлада…

Ви справді очікуєте від цієї влади «організації всебічного захисту країни від військової, економічної та інформаційної агресії з боку Російської Федерації»? Суттєва кількість українських громадян не очікує від цієї влади нічого доброго. Ця влада творить зло населенню. Вона оподатковує (!) геть мізерні пенсії мільйонів людей, чи збільшує ціни на енергоносії до розмірів, що економічно вбивають їх. Хіба ці бідні люди не є беззахисними проти влади?  Хіба такі дії не є насиллям над ними, про яке ви багато разів згадуєте у своєму Зверненні, і яке визначається як «будь-яке застосування сили щодо беззахисних». Про малий і середній бізнес, який виганяє влада з України, треба тут також згадати. А беззахисні вони через те, що ті, хто взяли на себе роль   проводу, не називають речі своїми іменами. Плутаються самі і плутають людей, фактично обслуговуючи гібридну війну проти нас. Волею чи не волею.

Влада давно скасувала в Україні Божий закон. Вона своїми діями  «відмінила» в коридорах влади Заповіді: не свідчи неправдиво, не кради. З Неба лунає: не бреши, не кради. А вони: бреши, кради! Хто вони такі? – Богоборці, як і їхні поперєднікі комуністи. – Зло-чинці, тобто ті, що чинять зло. Вони всіма наявними у них засобами отруювали мораль суспільного життя. І повстання на Майданах – це повстання духу Небесної сотні проти кримінального духу януковичів, духу кіборгів – проти духу «русского міра». Це різні духи, як дух Авеля і дух Каїна. Ви ж знаєте, що  причиною війни є гріх начальників, яка й попущена через це. Духовне воскресіння українського народу є головною і вичерпною умовою перемоги в цій війні. Що може визволити нас з влади духовного мороку? –Правда. Не можна домішувати до неї і не перемішувати її з  «фейками», бо тоді вона стає брехнею. А без правди Україні справді кінець,  повторюючи слідом за Мирославом Мариновичем його слова про роль правди в світі.

«Бути «воїнами світла, воїнами добра»

«Шлях до миру лежить через мир у душі…», – пишете ви. Про який мир йде мова? Мир з РФ? Мир з нею може мати наслідком лише утвердження суверенної України. Утвердження її може здійснитися українцями, якщо в наших душах палатиме дієва любов до українського народу, країни, держави.  Саме любов спонукає нас до дії: моральної, гідної, законної відкритої во славу Божу і України.

Багато разів у вас згадуються слова: ненависть, насилля. Тут так само потрібна моральна ясність.

В України вкрадено Крим. Частина території її Донбасу окупована ворогом і у вогні. Вкрадено при націоналізації Приватбанку півтори сотні мільярдів гривень… Від цих діянь страждають її люди. Йде підготовка крадіжки за папірці української, святої для нас, землі… Ці діяння є злом по відношенню до українського народу і його країни. Як моральна людина має ставитися до цих злодіянь? Очевидно, що без миру в душі. Вона ненавидить зло, вчинене проти неї, її народу і країни, як вона ненавидить і своє зло, з яким бореться з Божою допомогою. Вона знає також, що зло має бути покарано. Покарання заслуговують ті люди, і країни, які чинять зло. Міжнародні санкції проти РФ – елемент покарання зла. Ця ненависть до вчиненого зла не повинна ставати ненавистю до людей, які його вчинили. І навіть країн. Тоді у нас буде моральна сила зло подолати. І покарати. Тонкі грані, які моральна людина відчуває.

І наостанок. Між рядками вашого Звернення читається страх бунту народного.  Складається  враження, що ви боїтеся українського народу і не знаєте його. Ви боїтеся йому говорити правду щодо влади, яку він знає мабуть краще за вас, бо боїтеся повстання народного. Боїтеся його ненависті, насилля… Народ моральніший і розумніший, ніж ви думаєте. Чому він в ці дні   світлої пам’яті Небесної Сотні не повстав, хоч як провокатори старалися? Тому що він розуміє власну потребу в лідерах і в першу чергу моральних. З власного гіркого досвіду підтримки ним неправдомовців з трибуни минулого Майдану він знає, що без свого проводу країну не оздоровиш. Свого правдивого проводу. А це на часі…

То як вам здається, шановні автори Звернення, ви досягли поставленої мети, засвітили своїм Зверненням моральні маяки українському люду, посприяли просвітленню шляху творення справжньої України?..Вернуться назад