Олександр Сугоняко
> Публікації » Події > Президент АУБ: Наша економіка залежна від зовнішніх ринків

Матеріали

Президент АУБ: Наша економіка залежна від зовнішніх ринків

Версія для друку

Пріоритетом для української економіки має бути не скорочення споживання, а творення економіки з достатнім рівнем самозабезпечення, в чому важливу роль відіграє продумана політика державних видатків. Про це заявив заслужений економіст України, президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко під час публічних дебатів Фонду «Ефективне управління» на тему: «Збільшення держвидатків відверне другу хвилю кризи в Україні».
Президент АУБ: Наша економіка залежна від зовнішніх ринківПріоритетом для української економіки має бути не скорочення споживання, а творення економіки з достатнім рівнем самозабезпечення, в чому важливу роль відіграє продумана політика державних видатків. Про це заявив заслужений економіст України, президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко під час публічних дебатів Фонду «Ефективне управління» на тему: «Збільшення держвидатків відверне другу хвилю кризи в Україні».

За словами президента АУБ, «наша економіка залежна від зовнішніх ринків на рівні життя і смерті. По імпорту – від ринку енергоресурсів. По експорту – від ринку металів, хімії, зерна. Очевидно, що невидима рука ринку сама по собі не звільнить нашу економіку від цих залежностей. Рука добре працює, коли здорова голова. Наявна криза довготривала. Заява пані Меркель, що вона протягнеться 10 років, є правдивою. Перша хвиля котиться вже 4 роки. Друга на підході. Тому подолання кризи має два аспекти: стратегічний і тактичний. Держава в цьому процесі має бути і в ролі стратегічного і в ролі кризового менеджера. Один з її вагомих інструментів – політика державних видатків».

На думку експерта, в Україні криза триває не 4 роки, а вже більше 20-ти. Рівня ВВП 1990 року ми досі так і не досягли. Криза генерується з середини – деіндустріалізацією і нездатністю економіки забезпечувати внутрішній попит. Відповідь на це – творення внутрішнього ринку. Яка частка експорту у ВВП США? Японії? Лише 13-15 %. А у нас більше 50%. Нова індустріалізація України на інших екологічних і етичних принципах – ось наша відповідь. Один з інструментів її реалізації – держвидатки.

«Зовнішні ворота кризи: світовий ринок чорних металів, засмічені активи материнських банків наших українських дочок суверенними боргами. Без державних витрат ці діри не закриєш. В Україні не криза надвисокого рівня споживання населення в порівнянні з рівнем фізичного виживання. У нас пенсія разів у 10 менша за пенсію грека. У нас держборг на душу населення в 25 разів менший чим у француза. Але продуктивність праці українця не є меншою в 10 раз за продуктивність праці грека чи в 25 разів за продуктивність праці француза. А що гірше? Гіршим є рівень суспільної організації виробництва і праці, за що відповідає державна влада в більшій мірі, ніж бізнес», - резюмував Сугоняко.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Книги О.Сугоняка


Останні новини