Олександр Сугоняко
> Публікації » Події > Банкіри вирішили провести спільну нараду ДСО, АУБ і банків

Матеріали

Банкіри вирішили провести спільну нараду ДСО, АУБ і банків

Версія для друку

В Асоціації українських банків відбулося засідання Ради з питань охорони банків при АУБ. Вів нараду Президент Асоціації Олександр Сугоняко.
Банкіри вирішили провести спільну нараду ДСО, АУБ і банківВ Асоціації українських банків відбулося засідання Ради з питань охорони банків при АУБ. Вів нараду Президент Асоціації Олександр Сугоняко. У нараді також взяли участь перший віце-президент АУБ Володимир Бондар, фахівці АУБ та представники 10 банків: ВАТ “Ощадбанк”, ВАТ “Райфайзен Банк Аваль”, ПАТ «Креді Агріколь Банк», ВАТ КБ “Надра”, ПАТ «Банк Кіпру», ПАТ «Промінвестбанк», АТ “Укрексімбанк», ПАТ «Український Професійний Банк», АБ “Експрес-Банк”, ПАТ «Юнекс Банк».

Під час наради Президент АУБ доповів про результати зустрічі з начальником Департаменту Державної служби охорони (ДСО) при МВС України, генерал-майором міліції Анатолієм Назаренко. В ході цієї зустрічі було досягнуто домовленість про формування робочої групи з представників ДСО, АУБ та банків для опрацювання цін на послуги ДСО, а також про проведення найближчим часом спільної наради, під час якої були б визначені базові принципи співпраці між банками та ДСО.

По обговоренні заслуханої інформації, представники банків подали пропозиції щодо проблемних питань, які необхідно обговорити на спільній нараді ДСО, АУБ і банків, висловили можливі шляхи їх розв’язання. Було запропоновано повернутись до досвіду 2007 р. щодо співпраці банків і ДСО, зокрема підписання Меморандуму про співпрацю і Протоколу погодження принципів цінової політики ДСО.

Представники банків висловились проти монополізації ринку охорони банків, за розвиток на ньому ринкових умов конкуренції та рівноправності, а також за партнерську взаємодію банків, ДСО та недержавних служб охорони.

Учасники наради прийняли рішення провести спільну нараду за участю керівництва ДСО, АУБ і банків 7 лютого п.р. для початку переговорів з питань ціноутворення на послуги ДСО з фізичної охорони, інкасації тощо.

Окремо представники банків обговорили прийняття Нацбанком нової Постанови, якою вносяться зміни до «Положення про вимоги щодо технічного стану та організації охорони приміщень банків України» (№ 493/ДСК). За їх словами, ці зміни стосуються, зокрема, введення обов’язковості бронеконструкцій для всіх відділень банків незалежно від обсягів готівки, що призведе до невиправданого збільшення витрат банків, які додатково ляжуть тягарем на їх клієнтів. Як відзначили представники деяких банків, через такі зміни їм доведеться закривати свої відділення в низці населених пунктів, де виконання висунутих вимог неможливе з об’єктивних причин.

Представники банків висловили занепокоєння тим, що Нацбанк прийняв ці зміни без широкого обговорення та врахування думок банківського співтовариства.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Книги О.Сугоняка


Останні новини